دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

گل و گیاه

آشنایی با فواید خرید گل و گیاه مناسب آپارتمان

بهتر است بدانید که خرید گل آپارتمانی علاوه بر زیبا تر کردن محیط خانه تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد دارد.

وقتی به عقب برمیگردیم به سال های قبل بزرگ تر بودن خانه ها و حیاط هارو میتواینم به یاد بیاوریم خانه هایی بزرگ با حوض کوچک وسط حیاط و گل و گلدانهایی که همه ی خانم ها هر روز از این گلهای زیبا با عشق مراقبت می کردند، اما اون سال ها تمام شد و نگرانی خانم های خانه بیشتر شد که دیگر چگونه میتوانند از گل و گلدان استفاده کنند، ولی همه ی این  نگرانی ها با اومدن گل های آپارتمانی از بین رفت دیگر در آپارتمان های کوچک هم میتوانیم به وسیله گلهای آپارتمانی خانهای زیبا بسازیم و ازگل و گلدان های بزرگ و کوچک زیبا استفاده کنیم و می توانیم زندگیمونو به وسیلهی این گل های آپارتمانی زیبا برای خودمان و عزیزانمان تبدیل به بهشت کنیم.

فواید گل و گیاه آپارتمانی

تاثیر نگهداری گل آپارتمانی بر سلامت شما

تقریبا همه ی گیاهان اکسیژن تولید میکنند و دی اکسید کربن هوا را از بین می برند، اما جالب است بدانید که برخی از گیاهان و گل های آپارتمانی به تصفیه هوا نیز کمک میکنند. البته قبل از خرید گل آپارتمانی باید بدانید نگهداری آنها بسیار حائز اهمیت است. نکته ای که وجود دارد این است که گل قاشقی و برگ گندمی به نگهداری کمتری نیاز دارد و در عین حال سم های داخل هوا را از بین می برند. نکته ای که کمتر کسی به آن توجه می کند این است که آلودگی علاوه بر خارج از خانه در داخل خانه نیز وجود دارد و خطرناک است و بایستی این آلودگی ها رفع شود، برای این کار بهتر است خرید گل آپارتمانی انجام دهید.

بیماری وجود دارد به نام سندرم ساختمانی که ممکن است ساکنان آپارتمان به دلیل سپری کردن مدت زمان زیادی در خانه به آن مبتلا شوند. این بیماری باعث می شود افراد دچار فشار روانی و افسردگی شوند. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده افراد می توانند با خرید گل آنلاین آپارتمانی و نگهداری از آن این مشکلات را برطرف کنند.

با نگهداری گل آپارتمانی با طبیعت ائتلاف کنید

اگر بخواهیم در مورد گلهای آپارتمانی گفت و گو بکنیم میتوانیم از فواید عاطفی و روحی زیادی که با خود به همراه دارد بحث بکنیم. گلهای آپارتمانی روح و عواطف زیبایی دارند با خرید گل آپارتمانی میتوانیم اثرات مثبت بخش و آرامش را به خانه هایمان بیاوریم و طی تحقیقاتی که دانشمندان بر روی گیاهان به عمل آوردند فهمیدند که گل ها باعث افزایش حافظه و عملکرد خلاقیت و فعالیت های شناختی در انسان میشود، خرید گل آپارتمانی باعث بهبود افسردگی در افراد آن خانه و خانواده میشود و باعث افزایش خلق و خویی بهتر در افراد میشود جالب است که بدانید شغل باغبانی را به عنوان یک مکمل برای درمان افراد که بیماری های روانی و افسردگی دارند موثر میدانند. پس در نتیجه بیایید که با خرید گل های آپارتماتی به خانه و خانواده خود لطفی بزرگ بکنیم و زندگی را برای عزیزانمان سرشار از زیبایی و لدت بکنیم.

یکی از دغدغه های افراد این است که بعد از خرید گل آپارتمانی آن را در کجای خانه قرار دهند. فضای قرار دادن گل آپارتمانی مسئله بسیار مهمی است. برخی از افراد می‌گویند ما برای وسایل خانه ی خود به زور فضای مناسب پیدا میکنیم چه برسد به گل آپارتمانی!!

البته که انتخاب فضای گل آپارتمانی بسیار مهم است و میتوانید با بکارگیری کمی خلاقیت یک فضای مناسبی برای قرار دادن گل آپارتمانی انتخاب کنید و با اشغال کردن فضای کمی بهشتی سرسبز در آپارتمان خود بسازید و از دیدن آن لذت ببرید.

فواید خرید گل و گیاه آپارتمانی
آپارتمان هایی که شامل بالکن نمی باشند کار برایشان دشوار تر می شود، اما باید بگویم که افرادی که در خانه خود بالکن ندارند نا امید نشوند و ادامه این مطلب را با دقت بخوانند.

چنانچه شما خرید گل آپارتمانی ای انجام داده اید که بسیار نور دوست هستند، بهتر است در کنار پنجره بر روی یک میز از آنها نگهداری کنید یا اینکه یه طاقچه ی کوچک بر روی دیوار نصب کنید.

گل آپارتمانی چه فوایدی برای خانه دارد؟

نگهداشتن انواع گل و گیاه مناسب آپارتمان در منازل و یا محیط های کاری باعث تاثیرات مثبتی روی روح و جسم ما می شود به همین دلیل وجود آن ها در محل زندگی ضروری است. این گیاهان فواید بسیار زیادی دارند که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد. گیاه آپارتمانی در انواع مختلفی وجود دارد که همه ی آن ها خواص دارویی نیز دارند. از جمله خواص دارویی گیاهان آپارتمانی عبارت اند از کاهش استرس و عصبانیت، افزایش حس شادی، افزایش انرژی و در نهایت افزایش کارایی. به همین دلیل فروش گیاه آپارتمانی یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. گیاهانی که علاوه بر داشتن زیبایی، از مقاومت بالا نیز برخوردارند بهترین نوع گیاهان آپارتمانی هستند. بسیاری از گیاهان هستند که فضای محیط را تصفیه می کنند و باعث کاهش سر درد، خواب آلودگی و … می شوند. اگر گیاه یا گیاه آپارتمانی که اکسیژن می سازد در محیط کار قرار بگیرد باعث بالا رفتن کارایی کارمندان می شود.

فواید گیاهان و گل های آپارتمانی:

1- خاصیت تصفیه کنندگی هوای منازل و محیط های کاری:

طبق تحقیقاتی که روی گیاهان آپارتمانی انجام شده است این نتیجه بدست آمد که گیاهان می توانند تا 78% از سم هایی که در هوا وجود دارد را تصفیه کنند. یعنی گیاهانی که در آپارتمان قرار می دهید دی اکسید کربنی که در هوا وجود دارد را جذب و آن را به اکسیژن تبدیل میکنند. از جمله سم هایی که در هوای محیط های بسته قرار دارد میتوان به فرمالدئیدها، مونو اکسید کربن، بنزن و … اشاره کرد که از طریق های مختلفی مثل لاک ناخن، بنزین، جوهر پرینتر، چرم های مصنوعی و … وارد هوای محیط می شوند.

با نگه داشتن گیاه مناسب آپارتمان در محیط زندگی یا کار می توانید اثرات بدی که سم های موجود در هوا روی جسم و روحتان می گذارد را کاهش دهید. مثلا نگه داشتن گیاهانی مثل بامبو، پیچک، زنبق، شیپوری و نخل مرداب می توانند تاثیرات مثبتی روی زندگی شما بگذارند.

2- بالا بردن کارایی و پایین آوردن استرس:

همانگونه که گفتیم تحقیقاتی روی گیاهان آپارتمانی انجام شده که در همان تحقیقات مشخص شد اداراتی که در ساختمان آن ها گل های آپارتمانی زیادی وجود داشت کارمندانشان کارایی بیشتر و بازده ی مفیدتری داشتند. یکی از فواید بسیار مهم گیاهان کمک به کاهش استرس و عصبانیت است به همین دلیل انتخاب گیاه مناسب آپارتمان تاثیر بسیار زیادی روی سلامت اعصاب و روان میگذارد. برای کاهش استرس می توانید از گیاهانی مثل بنفشه، پیچک و درفش استفاده کنید.

خرید گل و گیاه آپارتمانی

3- فواید گیاهان مناسب آپارتمان افزایش یادگیری:

جالب است بدانید خرید گل و گیاه آپارتمانی مناسب و قرار دادن آن در محیط منزل باعث بالا رفتن یادگیری در کودکان می شود. طی تحقیقاتی مشخص شد کودکانی که با گل و گیاه ارتباط دارند هوش یادگیری آن ها از کودکانی که هیچ ارتباطی با گل و گیاه ندارند بیشتر است. حضور گل و گیاه در مکان هایی که کودکان در آنجا حضور دارند باعث افزایش تمرکز و گیرایی آن ها می شود.

4- افزایش شادی:

حضور گل و گیاه آپارتمانی مناسب در محیط هایی که بیشتر در آن ها حضور دارید باعث می شود حس شادی و افکار مثبت در شما افزایش پیدا کند. طبق تحقیقاتی مشخص شد بیمارانی که در بیمارستان هر روز گل ها و گیاهان را در محیط اطراف می بینند زودتر بهبود پیدا می کنند. بنابراین خرید گل و گیاه آپارتمانی مزایای زیادی میتواند برای شما داشته باشد.

5- فواید گیاهان مناسب آپارتمان کاهش حس خستگی:

نگهداری از گیاهان آپارتمانی باعث افزایش رطوبت و کاهش گرد و غبار محیط می شود به همین دلیل مشکلاتی مثل گلو درد، سرفه، خستگی و غیره را کاهش می دهد. همچنین از روش‌هایی ساده برای آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید هم چنین این گیاهان علائم و نشانه های سرماخوردگی را 30 درصد کم می کنند.

6- کم کردن صداهای اضافی:

یکی از ویژگی های گیاهان کاهش سر و صداهای اضافه است. به همین دلیل استفاده از آن ها در نمای ساختمان باعث می شود گیاهان مثل یک عایق صوتی عمل کنند و از ورود صداهای اضافی جلوگیری کنند.


پیشنهاد می کنیم مقالات مرتبط به گل و گیاه زیر را نیز مطالعه کنید :

‫9 دیدگاه ها

  1. گل و گیاه یکی از بهترین نعمت های خداوند است که می توان با پرورش اون ها به آرامش رسید، قدر این نعمت الهی را بدونید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا